Ніщо не перекреслить мій народ!
Пощезнуть всі перевертні й приблуди,
І орди завойовників-заброд.
Ви, байстрюки катів осатанілих,
Не забувайте, виродки, ніде:
Народ мій є! В його гарячих жилах
25.11.2024 р. В історії нашого народу є чимало подій і дат, спогади про які щоразу пронизують серця гострим болем. Одна з таких – День пам’яті жертв голодоморів, який відзначається щорічно в четверту суботу листопада. Та найголовніший меморіал – людська пам’ять, відображена в книгах. Бібліотекар училища до цієї дати підготувала віртуальну виставку книг «Голодомор в Україні – незабутні сторінки історії». Книги, які продемонстровані на ній, допоможуть більше дізнатися про масштаби та наслідки цієї страшної події, яка забрала мільйони життів безневинних людей.
Світла пам’ять кожному, хто став жертвою небаченого світом тяжкого злодіяння в Україні у 1932-1933 роках, масового знищення людини людиною, назва котрому – Голодомор!
«Голодомор в Україні – незабутні сторінки історії »
Геноцид українців 1932-1933 за матеріалами досудових розслідувань/ упоряд.: О.Петришин, М.Герасименко, О.Стасюк; Нац. акад. прав. наук України та ін.; вступ. Слово О.Петришин. – Вид. 2-ге, допов. – Київ; Харків: Право, 2022. – 664 с.
У другому виданні наукового збірника друкуються законодавчі акти України щодо вшанування пам’яті українців, знищених в роки Голодомору та засудження комуністичного тоталітарного режиму. До наукового зібрання увійшли також окремі матеріали кримінального провадження, серед яких страшні свідчення очевидців тих трагічних подій, документи комуністичної влади а також матеріали зарубіжних посольств, консулів, журналістів про стан сільського населення України в 1932-1933 роках.. І саме тому, що це матеріали слідства, сухі без емоційні документи, вони ще яскравіше показують увесь жах геноциду, створеного радянською владою в Україні.
Великий голод в Україні 1932-1933 років: у 4-х тт. Свідчення очевидців для Комісії Конгресу США / Вик. Директор Комісії Дж. Мейс. – К.: ВД «Києво-Могилянська академія», 2008.
Видання матеріалів Конгресово-президентської Комісії США з вивчення Великого голоду в Україні 1932-1933 рр. містить свідчення очевидців – емігрантів з України, щ обули зібрані впродовж 1983-1984 рр. і є доказом геноциду українського народу. Ключова акція уряду (конфіскація всіх продовольчих продуктів тривалого зберігання в українських селах) здійснювалася шляхом надання усних наказів, тому свідчення людей є одним з найцінніших джерел з історії колективізації і Голодомору в Україні.
Голодомор 1932-1933 років в Україні: документи і матеріали / упоряд. Р.Я. Пиріг; НАН України, Ін-т історії України. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2007. – 1128 с.
В книзі вміщено великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціогуманітарної катастрофи українського народу, інспірованої радянським політичним режимом. Це найповніше тематичне зібрання автентичних джерел з історії українського голодомору. Подано документи Політбюро ЦК ВКП(б) і Політбюро ЦК КП(б)У, РНК СРСР та УРСР, місцевих партійних та радянських органів, листування Сталіна, Кагановича, Молотова, Косіора та інших; численні звернення селян – листи, заяви, скарги, прохання. Публікуються унікальні щоденникові записи очевидців голоду, а також матеріали зарубіжних дипломатичних представництв та світової громадськості.
Пам’ять народу: геноцид в Україні голодом 1932-1933 років. Свідчення. В 2-х кн./ Упоряд.: О.Веселова, О.Нікілєв; відп. Ред.В.Смолій;Асоціація дослідників голодоморів в Україні, Фундація Українського геноциду, Ін-т історії України Національної академії наук України. – К.: ВД «Калита», 2009.
У книзі подаються свідчення-спогади людей про найстрашнішу і наймасштабнішу трагедію ХХ століття – голод-геноцид українського народу 1932-1933 років.
Спогади, надіслані очевидцями голоду, які пережили тяжке лихоліття й вижили, записані дослідниками голодоморів в Україні, викладачами, школярами, пенсіонерами, громадянами з усіх регіонів України та зарубіжжя.