Персоналії

КОЩАК ВІКТОР ЙОСИПОВИЧ

(1955, смт Довге Іршавського району Закарпатської області)

Закінчив Дрогобицький державний педагогічний інститут ім. І.Франка (1977). 1977- 1983 – вчитель, директор ЗОШ. 1983-2000 інспектор, заступник начальника, перший заступник, начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації. У системі професійно-технічної освіти працює понад 10 років. Із 2000 року директор ПТУ № 20 м. Ужгорода. Ініціатор реорганізації навчального закладу в Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування (2003). Зробив вагомий внесок у покращення матеріальної бази училища, вдосконалення навчально-виховного процесу, розвиток виробничої діяльності. Автор інноваційного проекту «Соціальне партнерство між базовим підприємством та навчальним закладом». З 2005 – голова ради директорів закладів професійно-технічної освіти області. Сприяє активному впровадженню в навчально-виховний процес українсько-канадського проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні».
Відмінник освіти УРСР (1989), “А.С. Макаренко” (2008), лауреат обласної педагогічної премії ім. Августина Волошина (2010 р.). Нагороджений відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України.

 

ВІНТУН ОЛЕКСІЙ ІВАНОВИЧ

(1942 – 2000, с. Руська – Мокра Тячівського  району Закарпатської області)

Закінчив філологічний факультет Дрогобицького педагогічного інституту (1965). Після закінчення навчання працював на Луганщині вчителем, директором Будинку піонерів, першим секретарем міському комсомолу, завідуючим міськвно.

З 1986 року у місті Ужгороді. Працював заступником начальника обласного управління професійно – технічної освіти.

1990 – 2000 роках директор професійно-технічного училища № 20 м. Ужгорода (нині Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування).

Відмінник народної освіти УРСР, Заслужений працівник народної освіти (1994р.). Нагороджений грамотами, пам’ятними знаками.

СВИСТАК ПАВЛО ЮРІЙОВИЧ

 (1941, с.Тур’я-Бистра Перечинського району Закарпатської області)

Після закінчення школи з 1957 по 1960 р. навчався в Ужгородському художньо-ремесельному училищі № 3 за професією столяр-червонодеревник. В училищі активно займався в спортивній секції греко-римської боротьби. З 1960 по 1963 р. служив у рядах Радянської Армії в м.Києві. З 1968 по 1973 р. навчався в Київському державному інституті фізичної культури і спорту та став майстром спорту з греко-римської боротьби. Педагогічну діяльність розпочав у 1970 році на посаді інструктора фізичної культури і спорту в об’єднаному колективі фізкультури тресту  «Закарпатбуд». З 1982 по 2000 р. працював учителем фізичного виховання ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 м.Ужгорода. З жовтня 2000 р. працює керівником фізичного виховання Ужгородського ВПУ торгівлі та технологій харчування. За період роботи колектив фізичної культури училища під керівництвом Свистака П.Ю. є лідером у спартакіадах м.Ужгорода та Закарпатської області серед ПТНЗ, а в 2006 році став лауреатом Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання серед навчальних закладів України. Збірні команди училища неодноразово брали участь у Всеукраїнських змаганнях з різних видів спорту серед ПТНЗ. Так, у 2010 році збірна команда юнаків з волейболу посіла почесне 5 місце, у 2012 році збірна команда юнаків з пляжного волейболу стала переможцем на Всеукраїнських змаганнях. Свистак П.Ю. багаторазово нагороджувався грамотами управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради, Закарпатським обласним управлінням з фізичного виховання та спорту МОН України, управлінням освіти та науки Закарпатської облдержадміністрації. В 2006 році нагороджений почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, а в 2007 році – знаком «Відмінник освіти України».

КІШ КЛАРА ФЕДОРІВНА

 (1941, м. Ужгород Закарпатської області)

Закінчила Ужгородський технікум радянської торгівлі (1958), Київський торгово-економічний інститут (1971). Ужгородський змішторг – продавець, зав. магазином (1958-1963), Ужгородський технікум радянської торгівлі – лаборант (1963 – 1966), Ужгородське торгово-кулінарне училище – майстер в/н, викладач, методист (1966 – 2002), майстер в/н в групах слухачів незайнятого населення з професії продавець продовольчих товарів (2002 – 2009). Зробила вагомий внесок у вдосконалення навчально-виробничого процесу, методичної роботи навчального закладу. Відмінник народної освіти УРСР(1992). Багаторазово нагороджувалась Почесними грамотами Міністерства освіти України,  обласного управління освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації.

ЧАУСОВА  МАРІЯ МИКОЛАЇВНА

(1949, с. Порошково,  Перечинського району Закарпатської області)

Закінчила Ужгородський технікум радянської торгівлі (1968), Ужгородський курортторг – продавець, старший продавець (1968-1974), Ужгородське торгово-кулінарне училище – майстер в/н з 1974 року по теперішній час.Зробила вагомий внесок у підготовку кваліфікованих робітників для підприємств торгівлі, розвиток виробничої діяльності, впровадження нетрадиційних форм і методів проведення уроків виробничого навчання. Член робочої групи з питань розробки навчально-методичних видань методичної комісії торгового профілю. Відмінник профтехосвіти СРСР (1987), Відмінник освіти України (1992). Багаторазово нагороджувалась Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України,  обласного управління освіти і науки Закарпатської держадміністрації.

СТЕРЧО ГАННА ВАСИЛІВНА

(1950, с. Кузьмино Мукачівського району Закарпатської області) 

Закінчила Київський торгово-економічний інститут (1973). Розпочинала трудову діяльність в Ужгородському торгово-кулінарному училищі на посаді майстра виробничого навчання (1970) , старшого майстра . З 1986-2007 займала посаду  заступника директора з навчально-виробничої роботи .  В даний момент викладач вищої категорії професійно-теоретичної підготовки в  Ужгородському ВПУ торгівлі та технологій харчування. Творчий педагог , ініціатор впровадження інтерактивних форм і методів проведення уроків. Відмінник профтехосвіти СРСР (1981). Багаторазово нагороджувалась грамотами Міністерства освіти і науки України та обласного управління освіти і науки.

 

 

 

КИЯК НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА

(1956, с. Завидово  Мукачівського району Закарпатської області)

Закінчила Ужгородський технікум радянської торгівлі (1975), Київський торгово – економічний інститут (1980). Старший продавець  Ужгородського об’єднання «Промтовари» – (1975- 1978); з 1978 року майстер виробничого навчання, викладач спецпредметів в Ужгородському торгово – кулінарному училищі, Ужгородському ПТУ- 20. З 2002 року – методист  Ужгородського ВПУ торгівлі та технологій харчування. Зробила вагомий внесок у підготовку кваліфікованих робітників для підприємств торгівлі, покращення методичної роботи з педагогічними працівниками. Творчий педагог, одна з ініціаторів нетрадиційних та інноваційних форм та методів проведення уроків, автор багатьох методичних розробок та навчально – методичних видань, член авторської групи зі створення електронного підручника “Товарознавство непродовольчих товарів” (ІІІ-ІV розряд), якому надано відповідний гриф Міністерства освіти і науки України(2016). Відмінник освіти України (2006), присвоєно педагогічне звання “Викладач-методист”(2015), багаторазово нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки та обласного управління освіти і науки.

 

 

МАХЛИНЕЦЬ МАРІЯ ІВАНІВНА

(1956, с. Пузняківці Мукачівського району Закарпатської області)

Закінчила Ужгородський технікум радянської торгівлі (1975), Ужгородський державний університет (1980). Старший продавець  Ужгородського об’єднання «Продтовари» – 1975- 1978; з 1978 року  майстер виробничого навчання, викладач спеціальних предметів в Ужгородському торгово – кулінарному училищі, Ужгородському ПТУ- 20. В даний момент майстер виробничого навчання та старший викладач предметів професійно – теоретичної підготовки Ужгородського вищого професійного училища торгівлі та технологій харчування. Зробила вагомий внесок у підготовку кваліфікованих робітників для підприємств торгівлі. Голова методичної комісії торгового профілю, творчий педагог, одна з ініціаторів інтерактивних  форм та методів проведення уроків, автор багатьох методичних розробок,член робочої групи з питань розробки навчально – методичних видань. Відмінник освіти України (2006), багаторазово нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки та обласного управління освіти і науки.

 

 

КУШТАН ГАЛИНА ВАСИЛІВНА

(1966, м. Ужгород)

Закінчила Київський торгово – економічний інститут (1990). У системі профтехосвіти понад 25 років. З 1993 року майстер виробничого навчання, викладач спецпредметів, старший майстер в Ужгородському ПТУ- 20. З 2007 року – заступник директора з НВР  Ужгородського ВПУ торгівлі та технологій харчування.  Зробила вагомий внесок у підготовку кваліфікованих робітників для підприємств торгівлі та громадського харчування, покращення методичної роботи з педагогічними працівниками. Автор багатьох методичних розробок та навчально – методичних видань, ініціатор нетрадиційних та інноваційних форм та методів проведення уроків, співавтор електронної версії підручника “Товарознавство непродовольчих товарів”, якому надано відповідний гриф Міністерства освіти і науки України (2016). Лауреат обласної педагогічної премії імені Августина Волошина (2016 р.). Багаторазово нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України та департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації.

 

 

БАРЧ ОКСАНА ІВАНІВНА

(1961, м. Самбір Львівської області)

Закінчила Ужгородський технікум радянської торгівлі (1980), Вінницький торгово – економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету (2013). У системі профтехосвіти понад 30 років. З 1987 року майстер виробничого навчання, викладач спецпредметів в Ужгородському ПТУ- 20, в Ужгородському ВПУ торгівлі та технологій харчування.  Зробила вагомий внесок у підготовку кваліфікованих робітників для підприємств громадського харчування, постійний учасник престижних конкурсів та майстер-класів кулінарного мистецтва (2016, 2017, 2018, 2019). Автор багатьох методичних розробок та навчально – методичних видань (робочі зошити для ЛПР з предмета «Технологія приготування їжі»), ініціатор використання хмарних технологій, нетрадиційних та інноваційних форм та методів проведення уроків, розробки веб-квестів. Присвоєно педагогічне звання “Старший викладач”(2018). Відмінник освіти України (2007). Багаторазово нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки та департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації.