19 березня

Ліна Костенко це голос епохи, що
звучить крізь час і простір. Її слова
проникають у серце, змушують
замислитися, надихають і
пробуджують дух.

               19 березня свій 95-й день народження святкує видатна українська поетеса – Ліна Василівна Костенко.
             Її вважають генієм слова, поетесою епохи, залізною жінкою та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості.
             Адже її творчість – це не лише літературний спадок, а й частина нашої національної ідентичності, а її слова стали символом боротьби за правду, за гідність людини і за кращу майбутню долю для кожного з нас.
             Геній слова, королева української поезії, залізна леді…та найкраще про Ліну Василівну скажуть не вислови інших, а її твори, які пропонує своїм користувачам наша бібліотека.

 

Костенко, Ліна. Маруся Чурай: історичний роман/Л. Костенко.  – К.: Наукова думка, 2008.- 270с.


Історичний роман у віршах «Маруся Чурай» – один із вершинних творів української літератури, своєрідна енциклопедія духовного життя нашого народу в XVII ст. Висока драма любові вирує на тлі епічних історичних змагань, де доля легендарної Марусі Чурай тісно переплетена з долею України.

 

Костенко, Ліна. Записки українського самашедшого: роман /Л. Костенко.- Х.: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2010.- 416с.                  


«Записки українського самашедшого» – роман написано від імені 35-річного комп’ютерного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі вивихи нашого глобалізованого часу.
                 У світі надмірної дезінформації і тотального відчуження він – заручник світових абсурдів – прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом.

 

Костенко, Ліна. Мадонна перехресть: поезії/Л. Костенко.- К.:
Наукова думка, 2008.- 112с.:іл.  


«Мадонна перехресть» – до цієї книжки Ліни Костенко увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років.
Це книжка дуже особиста: вона присвячена коханій доньці – Оксані. З великою довірою до свого читача автор відкриває родинний альбом – ніби запрошує на вогник земного дому всіх подорожніх на шляхах і перехрестях буття. Для широкого загалу читачів.

 

Костенко, Ліна. Річка Геракліта: поезії /Л. Костенко.- К.: Либідь, 2011.- 336 с.     


  «Річка Геракліта» – це міні вибране вже друкованих та нових поезій Ліни Костенко. Цикли природи та людського буття тут зв’язані в єдине ціле, циклічний міфологічний час та лінійний час християнства перетинаються між собою. Вірші-осяяння, вірші-попередження, вірші-реквієми і вірші, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів, створюють цілісну симфонічну «поему» філософського осягнення часу.

 

Костенко, Ліна. Триста поезій: вибрані вірші / Л. Костенко. – 17 вид. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 416 с.


До книги Ліни Костенко – улюбленої української поетеси кінця другого–початку третього тисячоліття – увійшли найвідоміші її вірші з різних періодів творчості –  від ранньої поезії до сьогодні, а також уривки з романів та поем. Це найповніше вибране поетеси за часів Незалежності.

 

Костенко, Ліна. Берестечко: історичний роман / Л. Костенко. – К.: Український письменник, 1999. – 157 с.


«Берестечко» – історичний роман у віршах української письменниці Ліни Костенко, присвячений змалюванню вікопомної трагічної події (поразки війська Богдана Хмельницького  під Берестечком (1651 р.). Осмисленню причин цієї поразки, її ролі в національній історії та духовному житті нації. Написаний ще в 1966—1967 рр., роман тривалий час доопрацьовувався і був опублікований уже в незалежній Українській державі.