25 січня

25 січня 2024 року відбулося засідання методичної секції заступників директорів із навчально-виробничої роботи та старших майстрів закладів професійної (професійно-технічної) освіти за темою «Професійна компетентність педагогічних працівників як важлива умова формування сучасного змісту навчально-виробничої роботи».
Розпочала засідання Ольга Слюсарєва, директор НМЦ ПТО у Закарпатській області, яка інформувала про основні напрями організації обласних методичних заходів у 2024 році.
Завдання та обов’язки заступника директора з навчально-виробничої роботи та старшого майстра закладу П(ПТ)О в організації роботи з педагогічними працівниками – основне питання порядку денного, що обговорювалося. Керівник методичної секції Ліна Войченко, методист центру, ознайомила присутніх з результатами моніторингу кадрового забезпечення ЗП(ПТ)О станом на початок навчального року і окреслила проблемні питання щодо якісного складу викладачів та майстрів виробничого навчання.
Про координацію роботи з технічної творчості у закладах професійної освіти говорила у своєму виступі заступник директора НМЦ ПТО Ірина Ладижець.
Досвідом роботи з формування професійно-педагогічної компетентності майстрів виробничого навчання щодо здійснення навчально-виробничого процесу в закладі П(ПТ)О поділився з колегами Петро Новак, старший майстер КЗ «Міжгірський професійний ліцей» ЗОР. Про шляхи удосконалення кадрової роботи з метою забезпечення відповідної робітничої кваліфікації майстрів виробничого навчання в КЗ «Хустський професійний ліцей» ЗОР розповів заступник директора з НВР цього закладу Михайло Волощук.
У підсумку роботи секції одним із напрямів забезпечення якісної організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О визначено системну роботу з педагогами над підвищенням їх професійної компетентності.