04.12.2020 День боротьби зі СНІД

4 грудня. Заходи з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. 

З метою підвищення обізнаності сучасної молоді про проблему ВІЛ/СНІДу у навчальних групах протягом тижня проведено низку просвітницько-пізнавальних лекцій та інтерактивів. Здобувачам освіти розповіли про початок поширення епідемії СНІДу в світі, про вчених, які відкрили вірус імунодефіциту, а також про можливі способи зараження/передачі хвороби, про механізм руйнування організму ВІЛ-інфекцією. Надано інформацію щодо профілактичних засобів, дотримання яких дозволить виключити зі свого життя ризики зараження цим небезпечним вірусом.

Також було продемонстровано дані захворюваності в світі, Україні і, зокрема, в Ужгороді та області. Присутні дізналися кому належить ідея організації відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та хто є автором ідеї руху проти цієї хвороби – червоної стрічки, яка стала символом не тільки розуміння, а й об’єднання зусиль людей, спрямованих на вирішення цієї проблеми

 Інформаційну презентацію можна переглянути за посиланням: https://vputth.uzhgorod.website/wp-content/uploads/2020/12/snid.pdf

Довідка.

Ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом запропонували у 1987 році Джеймс В. Бунн і Томас Неттер, співробітники з питань громадської інформації, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ). Вони звернули увагу на темпи поширення епідемії СНІД, оцінили загрозу і можливі катастрофічні наслідки. 

День боротьби зі СНІДом проголошено Всесвітньою організацією охорони здоров’я та вперше відзначено 1 грудня 1988 року. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди  з вірусом імунодефіциту можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Символом боротьби зі СНІДом стала червона стрічка. Як символ боротьби з ВІЛ/СНІД вона була запропонована у 1991 році американським художником Франком Муром, який належить до асоціації «Візуальний СНІД». Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї».

Всесвітньо відомою червона стрічка стала у 2000 році на церемонії вручення нагород «Tony Awards». Всі присутні надягли цей символ боротьби з ВІЛ. У пресрелізі проєкту йшлося: «Червона стрічка (перевернене «V») стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без ВІЛ. Найбільша надія, пов’язана з цим проєктом, – це те, що до першого грудня, Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, ці стрічки носитимуть у всьому світі».

 Цікаві посилання

 https://phc.org.ua/dlya-pacientiv/pro-vilsnid

https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/vilsnid

http://cps.kr.ua/index.php/blog/item/32-vil-snid

https://prm.ua/desyat-mifiv-pro-vil-snid-yaki-varto-zabuti/