«75 років пам’яті: забуттю не підлягає»

Цього року, 29 вересня, виповнилося 75 років, як у Бабиному Яру розпочалися масові розстріли нацистськими окупантами мирних українців.

Цього року, 29 вересня, виповнилося 75 років, як у Бабиному Яру розпочалися масові розстріли нацистськими окупантами мирних українців.
Бабин Яр став символом Голокосту в Україні та братською могилою для понад ста тисяч цивільних громадян і військовополонених. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва.
Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж “просто зайвими”.
З метою вшанування пам’яті жертв та до роковин трагедії протягом жовтня у навчальних групах І-ІІ-го курсів майстрами в/н проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів:
Виховна година пам’яті «Їх тисячі лягло у Бабин Яр глибокий…» – гр. кухар-кондитер, №1, І к.
Урок-реквієм «Бабин Яр. Ніколи більше!» – гр. кухар-кондитер, №2, І к.
Урок-реквієм «Бабин Яр: без права на забуття» – гр. кухар-кондитер, №2, І к.
Виховний урок-бесіда «Нехай Бабин Яр зриває з нас байдужість» – гр. офіціант, бармен І, ІІ к.
Конкурс учнівських доповідей «75 років пам’яті: забуттю не підлягає» – гр. кухар-кондитер №1, №2, №3 ІІ к.
Крім того, заст. директора з ВР Є. Кучерявим для учнів груп кухар-кондитер №4, І-ІІ к. проведено виховну годину-реквієм «Могильний вітер з тих ярів повіяв – а в полум’ях метався Бабин Яр».
У рамках Тижня права (грудень 2016) відбудеться заняття правового лекторію «Молодь. Право. Мораль.» на тему «Конвенція про попередження злочину геноциду і покарання за нього. На прикладі трагедії Бабиного Яру».
У бібліотеці училища протягом місяця діє тематична виставка матеріалів «Пройдуть роки, десятки років… Цього ніколи не забути».