Головна

Новини

Абітурієнту

Учням та батькам

Випускникам та роботодавцям

У пошуку удосконалення

Навчально-практичний центр

Правовий статус
  • Реєстрація

ІНСТРУКЦІЯ про заходи пожежної безпеки (ЗАГАЛЬНООБ`ЄКТОВА)

ІНСТРУКЦІЯ з охорони праці для майстра виробничого навчання

ІНСТРУКЦІЯ з охорони праці для працівників, які використовують персональні комп`ютери

НАВЧАЛЬНО-ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН навчання з питань охорони праці працівників

Наказ про організацію роботи з питань охорони праці в училищі

Наказ про організацію і проведення навчання та перевірки знань працівників з питань охорони праці, електро та пожежної безпеки

Наказ про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці

ПОЛОЖЕННЯ про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці

ПРОГРАМА проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників.

 

Віртуальна екскурсія по училищу

 

 

 

 

 

Історія його створення бере свій початок у далекому 1946 році, коли в будівлі теперішнього комерційного технікуму започатковано Ужгородську школу торгово-кулінарного учеництва.   
У 1947 році 71 випускнику школи вперше присвоєно кваліфікацію кухаря, ревізора-інвентаризатора, помічника бухгалтера, продавця змішаних товарів. 
1949 рік - впроваджено нові професії: обліковець, старший продавець, завідувач магазином, завідувач кіоском, кухар II категорії.
1952 рік - підготовка робітничих кадрів здійснювалась з професій кулінар, продавець продовольчих і промислових товарів, згодом - кондитер, офіціант. 
1963 рік - організовано роботу з  підвищення кваліфікації кухарів-кондитерів, буфетників шкільного буфету, директорів колгоспних ринків.
1968 рік - навчальний заклад реорганізовано в професійно-технічне училище з підпорядкуванням управлінню торгівлі Закарпатського облвиконкому. 
1972 рік - розпочато будівництво нового корпусу училища, яке було завершено у 1982 році.
З 1985 року професійно-технічне училище №20 підпорядковане Міністерству освіти Української РСР та відповідно управлінню професійно-технічної освіти Закарпатської облдержадміністрації.
2003  рік -  училище реорганізоване в Ужгородське  вище  професійне училище торгівлі та технологій харчування.

Перший післявоєнний випуск (Із спогадів випускника школи

торгово-кулінарного учеництва М.І. Головея )

 

    1946 - перший післявоєнний рік, країна загоювала рани, нанесені війною. Перед Закарпаттям, як новою областю України, постало багато завдань - не тільки післявоєнного відновлення, але і перебудови народного господарства на новий лад. Для цього потрібні були кадри, спроможні організувати державну систему господарювання, в тому числі і торгівлю та харчову промисловість. Саме з цією метою в другій половині 1946 року в Ужгороді було створено новий навчальний заклад - школу торгово-кулінарного учеництва, яка з часом була реформована в Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування. Серед інших підрозділів цього училища був і клас, який готував ревізорів для торгівлі. В цей клас абітурієнти підбиралися особливо уважно, з певним життєвим досвідом. Основну частину класу, в якому я навчався, складали демобілізовані з армії хлопці, серед яких було ряд офіцерів.
   

    Повернувшись з лікування в серпні 1946р., я влаштувався на роботу старшим бухгалтером Перечинської райспоживспілки, де і раніше працював. Переді мною разом з Ю.Ю.Сеничем, було поставлено завдання організації Райпромкомбінату. Проте, уже через півтора місяця я був направлений на навчання в групу ревізорів вищезгаданого училища, яке закінчив у серпні 1947р. Навчаючись в училищі я виконував також функції позаштатного інспектора торгівлі. Повинен відмітити, що атмосфера, яка панувала в училищі, значно сприяла пристосуванню слухачів до мирного життя, допомогла забути воєнне лихоліття, ставати веселими, життєрадісними. Молодь відчула потяг до знань, чого була позбавлена під час війни. У нас були прекрасні викладачі-наставники, які давали нам не тільки професійні знання, але прищеплювали любов до праці, колективізму, вчили нас добру, патріотизму. Вони поводили себе з нами на рівних.

    Після закінчення училища, отримавши призначення на роботу, більшість випускників продовжили навчання - хто заочно, а хто на стаціонарі. У період навчання в училищі я часто бував в університеті, куди мріяв поступити. Незабаром мої мрії збулись. Я відмінно закінчив хімічний факультет і отримав кваліфікацію фізика-хіміка (1953 р.), аспірантуру (1956 р.) і став аспірантом УжДУ, старшим  викладачем (1960 р.), доцентом (1961 р.), доктором хімічних наук (1975 р.), професором (1976 р.). З 1960 по 1968 роки працював деканом хімічного факультету УжДУ. У 1963 - 1966 роках завідував кафедрою загальної і неорганічної хімії, а у 1966 - 1976 роках - завкафедрою «Хімії твердого тіла» і «Напівпровідників», які сам створив. У 1976 році в Ужгороді організував спецлабораторію нелінійних та електрооптичних кристалів Всесоюзного науково-дослідного інституту монокристалів, якою керував до 1986 року. У1986 році ця лабораторія була переведена до складу Інституту ядерних досліджень НАН України і реформована мною у відділ «Оптичних матеріалів квантової електроніки», яким я керував до виходу у 1990 році на пенсію. В подальшому до 1999 року я працював у створеному мною відділі провідним науковим працівником Інституту електронної фізики НАН України.

 

    В листопаді 2003 року мене запросили у Київський славістичний університет для організації Закарпатської філії нової кафедри. Тут мною створено потужну кафедру «Економіки та природничих дисциплін», якою керував до лютого 2006 року. Так на старість пригодились мені і ті знання, які набув в училищі в 1946 - 1947 роках.


    Під час роботи в УжДУ мною створено наукову школу «Матеріалознавства функціональної електроніки», яка одержала широке визнання не тільки в Україні, але і далеко за її межами. Мої учні та створені ними наукові підрозділи стали теж відомими. Під моїм керівництвом шістнадцять учнів захистили кандидатські дисертації, а шість учнів та послідовників стали докторами наук. 


   Маю понад триста шістдесят наукових публікацій, став Почесним хіміком СРСР, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. Президентом НАН України мені призначено Державну стипендію, яку отримують видатні діячі  науки освіти і культури.

 


 

 

 

 

КОЩАК ВІКТОР ЙОСИПОВИЧ

(1955, смт Довге Іршавського району Закарпатської області)

Закінчив Дрогобицький державний педагогічний інститут ім. І.Франка (1977). 1977- 1983 - вчитель, директор ЗОШ. 1983-2000 інспектор, заступник начальника, перший заступник, начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації. У системі професійно-технічної освіти працює понад 10 років. Із 2000 року директор ПТУ № 20 м. Ужгорода. Ініціатор реорганізації навчального закладу в Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування (2003). Зробив вагомий внесок у покращення матеріальної бази училища, вдосконалення навчально-виховного процесу, розвиток виробничої діяльності. Автор інноваційного проекту «Соціальне партнерство між базовим підприємством та навчальним закладом». З 2005 - голова ради директорів закладів професійно-технічної освіти області. Сприяє активному впровадженню в навчально-виховний процес українсько-канадського проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні».
Відмінник освіти УРСР (1989), "А.С. Макаренко" (2008), лауреат обласної педагогічної премії ім. Августина Волошина (2010 р.). Нагороджений відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України.

 

 

ВІНТУН ОЛЕКСІЙ ІВАНОВИЧ

(1942 - 2000, с. Руська - Мокра Тячівського  району Закарпатської області)

Закінчив філологічний факультет Дрогобицького педагогічного інституту (1965). Після закінчення навчання працював на Луганщині вчителем, директором Будинку піонерів, першим секретарем міському комсомолу, завідуючим міськвно.

З 1986 року у місті Ужгороді. Працював заступником начальника обласного управління професійно - технічної освіти.

1990 - 2000 роках директор професійно-технічного училища № 20 м. Ужгорода (нині Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування).

Відмінник народної освіти УРСР, Заслужений працівник народної освіти (1994р.). Нагороджений грамотами, пам’ятними знаками.

 

 

СВИСТАК ПАВЛО ЮРІЙОВИЧ

 (1941, с.Тур’я-Бистра Перечинського району Закарпатської області)

Після закінчення школи з 1957 по 1960 р. навчався в Ужгородському художньо-ремесельному училищі № 3 за професією столяр-червонодеревник. В училищі активно займався в спортивній секції греко-римської боротьби. З 1960 по 1963 р. служив у рядах Радянської Армії в м.Києві. З 1968 по 1973 р. навчався в Київському державному інституті фізичної культури і спорту та став майстром спорту з греко-римської боротьби. Педагогічну діяльність розпочав у 1970 році на посаді інструктора фізичної культури і спорту в об’єднаному колективі фізкультури тресту  «Закарпатбуд». З 1982 по 2000 р. працював учителем фізичного виховання ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 м.Ужгорода. З жовтня 2000 р. працює керівником фізичного виховання Ужгородського ВПУ торгівлі та технологій харчування. За період роботи колектив фізичної культури училища під керівництвом Свистака П.Ю. є лідером у спартакіадах м.Ужгорода та Закарпатської області серед ПТНЗ, а в 2006 році став лауреатом Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання серед навчальних закладів України. Збірні команди училища неодноразово брали участь у Всеукраїнських змаганнях з різних видів спорту серед ПТНЗ. Так, у 2010 році збірна команда юнаків з волейболу посіла почесне 5 місце, у 2012 році збірна команда юнаків з пляжного волейболу стала переможцем на Всеукраїнських змаганнях. Свистак П.Ю. багаторазово нагороджувався грамотами управління у справах культури, спорту, сім'ї та молоді Ужгородської міської ради, Закарпатським обласним управлінням з фізичного виховання та спорту МОН України, управлінням освіти та науки Закарпатської облдержадміністрації. В 2006 році нагороджений почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, а в 2007 році - знаком «Відмінник освіти України».

 


КІШ КЛАРА ФЕДОРІВНА

 (1941, м. Ужгород Закарпатської області)

     Закінчила Ужгородський технікум радянської торгівлі (1958), Київський торгово-економічний інститут (1971). Ужгородський змішторг - продавець, зав. магазином (1958-1963), Ужгородський технікум радянської торгівлі - лаборант (1963 - 1966), Ужгородське торгово-кулінарне училище - майстер в/н, викладач, методист (1966 - 2002), майстер в/н в групах слухачів незайнятого населення з професії продавець продовольчих товарів (2002 - 2009). Зробила вагомий внесок у вдосконалення навчально-виробничого процесу, методичної роботи навчального закладу. Відмінник народної освіти УРСР(1992). Багаторазово нагороджувалась Почесними грамотами Міністерства освіти України,  обласного управління освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації.

 

 

 

 


ЧАУСОВА  МАРІЯ МИКОЛАЇВНА

(1949, с. Порошково,  Перечинського району Закарпатської області)

     Закінчила Ужгородський технікум радянської торгівлі (1968), Ужгородський курортторг - продавець, старший продавець (1968-1974), Ужгородське торгово-кулінарне училище - майстер в/н з 1974 року по теперішній час.Зробила вагомий внесок у підготовку кваліфікованих робітників для підприємств торгівлі, розвиток виробничої діяльності, впровадження нетрадиційних форм і методів проведення уроків виробничого навчання. Член робочої групи з питань розробки навчально-методичних видань методичної комісії торгового профілю. Відмінник профтехосвіти СРСР (1987), Відмінник освіти України (1992). Багаторазово нагороджувалась Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України,  обласного управління освіти і науки Закарпатської держадміністрації.

 

 

 

 

 

 

СТЕРЧО ГАННА ВАСИЛІВНА

(1950, с. Кузьмино Мукачівського району Закарпатської області) 

   

Закінчила Київський торгово-економічний інститут (1973). Розпочинала трудову діяльність в Ужгородському торгово-кулінарному училищі на посаді майстра виробничого навчання (1970) , старшого майстра . З 1986-2007 займала посаду  заступника директора з навчально-виробничої роботи .  В даний момент викладач вищої категорії професійно-теоретичної підготовки в  Ужгородському ВПУ торгівлі та технологій харчування. Творчий педагог , ініціатор впровадження інтерактивних форм і методів проведення уроків. Відмінник профтехосвіти СРСР (1981). Багаторазово нагороджувалась грамотами Міністерства освіти і науки України та обласного управління освіти і науки.

 

  

 

 

КИЯК НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА

(1956, с. Завидово  Мукачівського району Закарпатської області)

    Закінчила Ужгородський технікум радянської торгівлі (1975), Київський торгово - економічний інститут (1980). Старший продавець  Ужгородського об’єднання «Промтовари» - (1975- 1978); з 1978 року майстер виробничого навчання, викладач спецпредметів в Ужгородському торгово - кулінарному училищі, Ужгородському ПТУ- 20. З 2002 року - методист  Ужгородського ВПУ торгівлі та технологій харчування. Зробила вагомий внесок у підготовку кваліфікованих робітників для підприємств торгівлі, покращення методичної роботи з педагогічними працівниками. Творчий педагог, одна з ініціаторів нетрадиційних та інноваційних форм та методів проведення уроків, автор багатьох методичних розробок та навчально - методичних видань, член авторської групи зі створення електронного підручника "Товарознавство непродовольчих товарів" (ІІІ-ІV розряд), якому надано відповідний гриф Міністерства освіти і науки України(2016). Відмінник освіти України (2006), присвоєно педагогічне звання "Викладач-методист"(2015), багаторазово нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки та обласного управління освіти і науки.

 

 

МАХЛИНЕЦЬ МАРІЯ ІВАНІВНА

(1956, с. Пузняківці Мукачівського району Закарпатської області)

     Закінчила Ужгородський технікум радянської торгівлі (1975), Ужгородський державний університет (1980). Старший продавець  Ужгородського об’єднання «Продтовари» - 1975- 1978; з 1978 року  майстер виробничого навчання, викладач спеціальних предметів в Ужгородському торгово - кулінарному училищі, Ужгородському ПТУ- 20. В даний момент майстер виробничого навчання та старший викладач предметів професійно - теоретичної підготовки Ужгородського вищого професійного училища торгівлі та технологій харчування. Зробила вагомий внесок у підготовку кваліфікованих робітників для підприємств торгівлі. Голова методичної комісії торгового профілю, творчий педагог, одна з ініціаторів інтерактивних  форм та методів проведення уроків, автор багатьох методичних розробок,член робочої групи з питань розробки навчально - методичних видань. Відмінник освіти України (2006), багаторазово нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки та обласного управління освіти і науки.

 

КУШТАН ГАЛИНА ВАСИЛІВНА

(1966, м. Ужгород)

Закінчила Київський торгово - економічний інститут (1990). У системі профтехосвіти понад 25 років. З 1993 року майстер виробничого навчання, викладач спецпредметів, старший майстер в Ужгородському ПТУ- 20. З 2007 року – заступник директора з НВР  Ужгородського ВПУ торгівлі та технологій харчування.  Зробила вагомий внесок у підготовку кваліфікованих робітників для підприємств торгівлі та громадського харчування, покращення методичної роботи з педагогічними працівниками. Автор багатьох методичних розробок та навчально - методичних видань, ініціатор нетрадиційних та інноваційних форм та методів проведення уроків, співавтор електронної версії підручника "Товарознавство непродовольчих товарів", якому надано відповідний гриф Міністерства освіти і науки України (2016). Лауреат обласної педагогічної премії імені Августина Волошина (2016 р.). Багаторазово нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України та департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації. 

                                                                 

                                                                                      

 

БАРЧ ОКСАНА ІВАНІВНА

(1961, м. Самбір Львівської області)

Закінчила Ужгородський технікум радянської торгівлі (1980), Вінницький торгово - економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету (2013). У системі профтехосвіти понад 30 років. З 1987 року майстер виробничого навчання, викладач спецпредметів в Ужгородському ПТУ- 20, в Ужгородському ВПУ торгівлі та технологій харчування.  Зробила вагомий внесок у підготовку кваліфікованих робітників для підприємств громадського харчування, постійний учасник престижних конкурсів та майстер-класів кулінарного мистецтва (2016, 2017, 2018, 2019). Автор багатьох методичних розробок та навчально - методичних видань (робочі зошити для ЛПР з предмета «Технологія приготування їжі»), ініціатор використання хмарних технологій, нетрадиційних та інноваційних форм та методів проведення уроків, розробки веб-квестів. Присвоєно педагогічне звання "Старший викладач"(2018). Відмінник освіти України (2007). Багаторазово нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки та департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації.

 

Подкатегории

Хто Online

Зараз 23 гостів і немає жодного зареєстрованого користувача на сайті

Головна

Новини

Абітурієнту

Учням та батькам

Випускникам та роботодавцям

У пошуку удосконалення

Навчально-практичний центр

        

Зв'яжись з нами

Адреса, реквізити:

88015, м.Ужгород, вул. Перемоги, 142

Контактні дані:

Зміна номеру телефона приймальні: (0312) 656451

(0312) 656451 (приймальна директора),

т/ф: (0312)656451(директор),

(03122) 2-94-59 (бухгалтерія)

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. www.vputth.uzhgorod.ua